Panel logowania
Login:
Hasło:

Właściwości i zastosowanie cyny

Strona główna -> Lista artykułów -> Właściwości i zastosowanie cyny

Właściwości i zastosowanie cyny

Cyna jest jednym z najbardziej cenionych i wykorzystywanych półproduktów do wytwarzania przeróżnego rodzaju rzeczy, które są bardzo przydatne w dzisiejszych czasach. Co zatem możemy o niej powiedzieć, jeżeli chcemy wziąć pod uwagę jej właściwości, a także zastosowanie?

 

Po pierwsze, cyna jest jednym z najbardziej kowalnych, a zarazem ciągliwych materiałów, dzięki czemu daje to możliwość swobodnego jej formowania, dzięki takim akcjom, jak przykładowo wyciąganie czy też walcowanie. Jako metal mówiąc o jego barwie warto nadmienić, iż jest ona srebrzysto biała.

 

Zastosowanie cyny jest różnorakie. Warto nadmienić, iż cyna głównie stosowana jest, jako stop do lutowania, a także wraz z tytanem, jako stop, wykorzystywana jest w lotnictwie. Dzięki swojej kowalności wykorzystywana jest jako cienka warstwa, pokrywająca puszki w przemyśle spożywczym. Zastosowanie cyny zapobiega powstawaniu korozji.

Inne wpisy

Bez cyny nie byłoby podstawowej wersji brązu, jaki był wykorzystywany do wyrobu narzędzi, broni, monet, przedmiotów codziennego użytku lub biżuterii. Obecnie najczęściej z brązu wytwarza się blachy, rury, pręty, druty, taśmy,

Zobacz pełną treść: Cyna- ważny składnik brązu
  Jeśli posiadasz bardzo duże ilości niepotrzebnych przedmiotów z zawartością cyny - warto przeznaczyć je na sprzedaż. Skup cyny z pewnością przyjmie rzeczy, a także wypłaci Ci określoną należność. Jej wysoko

Zobacz pełną treść: Skup cyny
Obecne skupy metali często w swej ofercie uwzględniają cynę. Jest ona szeroko stosowana w rozmaitych gałęziach przemysłu. I tak na przykład ma to miejsce w dziedzinie przemysłu spożywczego.

Zobacz pełną treść: Cyna w produkcji puszek
O zastosowaniu cyny można powiedzieć, że jest ono na pewno szerokie. To więc sprawia, że w konsekwencji istnieje dzisiaj bardzo wiele rozmaitych rodzajów branży, w których cyna stanowi jeden z najbardziej istotnych typów surowców.

Zobacz pełną treść: Zastosowania cyny