Panel logowania
Login:
Hasło:

Specyficzne stopy cyny

Strona główna -> Lista artykułów -> Specyficzne stopy cyny

Specyficzne stopy cyny
Cyna jest stosowana obecnie w wielu rozmaitych dziedzinach przemysłowych. Z jednej strony występuje ona jako swego rodzaju powłoka, która ma pokrywać podłoże blachowe, z którego produkowane są rozliczne rodzaje puszek wykorzystywanych na co dzień w branży spożywczej. Z drugiej strony natomiast pewna ilość cyny stosowana jest też przy wytwórstwie łożysk oraz elementów sprężynowych.

Nie zapominajmy także o fakcie, że cyna znajduje swe zastosowanie również w produkcji dzwonów. Wielokrotnie można zaobserwować sytuację, w której cyna mieszana jest z innymi składnikami. Jej połączenie z pewnymi metalami takimi jak na przykład miedź czy też srebro pozwala na uzyskanie specyficznych stopów.

Stopy te w gruncie rzeczy mają bardzo duże znaczenie w wielu gałęziach przemysłu, niekiedy okazując się o wiele istotniejsze i cenniejsze niż pojedynczo występująca cyna. W związku z tym warto także stwierdzić, że działy, w których cyna plus przykładowo srebro są niezwykle popularne to przemysł spożywczy, maszynowy oraz instalatorski.

Inne wpisy

Bez cyny nie byłoby podstawowej wersji brązu, jaki był wykorzystywany do wyrobu narzędzi, broni, monet, przedmiotów codziennego użytku lub biżuterii. Obecnie najczęściej z brązu wytwarza się blachy, rury, pręty, druty, taśmy,

Zobacz pełną treść: Cyna- ważny składnik brązu
Cyna ma wszelakiego rodzaju właściwości oraz zastosowania, które warto poznać!

Zobacz pełną treść: Właściwości i zastosowanie cyny
  Jeśli posiadasz bardzo duże ilości niepotrzebnych przedmiotów z zawartością cyny - warto przeznaczyć je na sprzedaż. Skup cyny z pewnością przyjmie rzeczy, a także wypłaci Ci określoną należność. Jej wysoko

Zobacz pełną treść: Skup cyny
Obecne skupy metali często w swej ofercie uwzględniają cynę. Jest ona szeroko stosowana w rozmaitych gałęziach przemysłu. I tak na przykład ma to miejsce w dziedzinie przemysłu spożywczego.

Zobacz pełną treść: Cyna w produkcji puszek