Panel logowania
Login:
Hasło:

Cyna- ważny składnik brązu

Strona główna -> Lista artykułów -> Cyna- ważny składnik brązu

Cyna- ważny składnik brązu

Bez cyny nie byłoby podstawowej wersji brązu, jaki był wykorzystywany do wyrobu narzędzi, broni, monet, przedmiotów codziennego użytku lub biżuterii. Obecnie najczęściej z brązu wytwarza się blachy, rury, pręty, druty, taśmy, śruby, sprężyny, tunele i łożyska. Elementy z niego wyrabiane znajdują się w maszynach, urządzeniach pomiarowych i innych miejscach. Cyna jest więc nie tylko stosowana do lutowania, pokrywania garnków i blach, które zabezpiecza przed korozją, ale też przyczynia się do powstawania wielu części maszyn i nie tylko. Brąz jest odporny również na ścieranie i wysoką temperaturę, co wpływa na jego popularność w róznego rodzaju maszynach.


Cyna jest metalem stosunkowo tanim, o dobrych właściwościach mechanicznych, wysokiej i dostępności. Nic więc dziwnego, że jest często wykorzystywana. Ponadto posiada niską temperaturę topnienia oraz łatwość odlewania wielu przedmiotów. Cechy te nadaje w różnym stopniu brązowi. Im więcej w nim cyny, tym jaśniejszy się on staje. Łatwo więc rozpoznać, jaki mniej więcej ma ona wkład procentowy w tym stopie z miedzią.


Inne wpisy

Cyna ma wszelakiego rodzaju właściwości oraz zastosowania, które warto poznać!

Zobacz pełną treść: Właściwości i zastosowanie cyny
  Jeśli posiadasz bardzo duże ilości niepotrzebnych przedmiotów z zawartością cyny - warto przeznaczyć je na sprzedaż. Skup cyny z pewnością przyjmie rzeczy, a także wypłaci Ci określoną należność. Jej wysoko

Zobacz pełną treść: Skup cyny
Obecne skupy metali często w swej ofercie uwzględniają cynę. Jest ona szeroko stosowana w rozmaitych gałęziach przemysłu. I tak na przykład ma to miejsce w dziedzinie przemysłu spożywczego.

Zobacz pełną treść: Cyna w produkcji puszek
O zastosowaniu cyny można powiedzieć, że jest ono na pewno szerokie. To więc sprawia, że w konsekwencji istnieje dzisiaj bardzo wiele rozmaitych rodzajów branży, w których cyna stanowi jeden z najbardziej istotnych typów surowców.

Zobacz pełną treść: Zastosowania cyny